שירותי דפוס

מוצרים מבית טוב

עולם הדפוס הוא עתיק יומין, והוא ממחיש לנו כיצד חיפש האדם טכנולוגיה שתאפשר לו לשמר מידע ולהפיץ אותו בצורה קבועה ואחידה. ע”י הפקות דפוס שונות ניתן ליצור עותקים זהים ורבים של חומר ויזואלי המגיע מאותו מקור. ההיסטוריה מראה כיצד הסינים לקחו לפני מספר רב של שנים צבעים על בסיס שמן ומרחו אותם על אבן חלקה שעליה צוירה דמות המקור. טכניקת עבודה זו הנקראת ליתוגרפיה שימשה להדפסות פרימיטיביות וקדומות מאוד, וכמובן עברה שינויים ושיפורים רבים.

את המצאת הדפוס המודרני משייכת ההיסטוריה ליוהן גוטנברג, ממציא שנולד בעיר מיינץ שבגרמניה. כאן, בסביבות שנת 1436, כבר נעשה שימוש במכבשים מסורבלים שהפיקו הדפסים חשובים, ביניהם כמובן התנ”ך המפורסם של גוטנברג. היום אנו נהנים מרמה גבוהה של הדפסים המתאימים הן לאדם הפרטי שמעוניין בפריטים ויזואליים יצירתיים, והן לארגונים שונים שמחפשים פתרונות למהלכי שיווק יצירתיים וכאלה שיש להם יכולת ליצור פנייה אישית ללקוחות פוטנציאליים.

סוגי הדפוס השונים בימינו נחלקים בגדול לדפוס דיגיטלי שבו מועברת אינפורמציה היישר מהמחשב אל המדפסת, דפוס אופסט שבו מועתק המקור בצורה מכאנית אל לוחות ולאחר מכן עובר עיבוד והדפסה, ודפוס משי שמציג חריטה על גלופה שנמרחת בצבע ומוצמדת לנייר ההדפסה. כך, המעוניינים בהדפסות מדויקת ומתקדמות נעזרים בציוד הדיגיטלי, הרוצים כמויות גדולות נהנים משירותי דפוס אופסט, והמבקשים אורך חיים גדול של ההדפסה פונים להדפסות משי.

בנוסף חשוב גם להכיר את הדפוס בפורמט רחב שמיועד להפקת שילוט, קנבסים, מתקני תצוגה ועוד, על מנת לתת מענה לגרפיקה המודרנית שתופסת נתח גדול כיום ומשפיעה על עולם הדפוס ברמת הויז’ואל והאיכות. לדפוס יש גם מקום נכבד בכל מה שקשור לעולם ההשבחות והטכנולוגיה. בפועל מדובר על הבלטות מיוחדות, הדפסה בצבעי פנטון מיוחדים, הטבעות לקה סלקטיבית, הדפסת גליטר סלקטיבי, ושימוש בסוגי נייר מיוחדים הנותנים אפקטים מרשימים וניראות אחרת.

השארת תגובה